Für unsere Leser in Polen: Prezentacja Custos Aeris: Monitor nowego punktu do ochrony historycznych szyb ołowianych

Monitoring punktu rosy Custos aeris w celu ochrony historycznych obrazów na szkle w oknach kościołów i katedr.Już w latach 1990-1996 w ramach francusko-niemieckiego projektu badawczego dotyczącego konserwacji kamieni naturalnych i obrazów na szkle przeprowadzono obszerne badania nad strukturą i efektem przeszklenia ochronnego. (/ros12/). Celem było opracowanie podstawowych zasad dotyczących skuteczności ochronnej wentylowanych szyb ochronnych zewnętrznych.
W 2016 r., w ramach projektu DBU dotyczącego stabilizacji klimatu dla szyb ochronnych w St. Sebald, wyraźnie wskazano, że tylko ograniczona liczba ogólnie obowiązujących podstawowych zasad może być wyprowadzona dla budowy zewnętrznych szyb ochronnych, ale w każdym razie kontrola klimatu musi odbywać się w szczelinie powietrznej.
Ta prezentacja przedstawia nowy system, który jest niezwykle łatwy w obsłudze i umożliwia ciągłe monitorowanie powstawania kondensatu w szczelinie powietrznej.


Prezentacja Custos Aeris: Monitor nowego punktu do ochrony historycznych szyb ołowianychBezpośredni kontakt: michael.robrecht@ixtronics.com lub hans.daams@hajuveda.solutions


Aby śledzić bloga, proszę kliknąć na przycisk "Abonnieren" powyżej.

Kommentare

Beliebte Posts aus diesem Blog

Custos Mucoris: DBU-Projekt zur präventiven Vermeidung von Schimmelbildung genehmigt (Az. 35604)

Custos Aeris: Aktuelle Messdaten der letzten 15 Monate aus einer Kathedrale

Custos Aeris berührungslose Temperaturmessung konstant bei Abstandsänderung